IOT اینترنت را به گند کشیده است!

بعد از کشف یک تروجان به نام میرای (Mirai)، که بیش از ۳۸۰ هزار دستگاه اینترنت اشیاء (IoT) را آلوده ساخته محققان امنیتی اعلام کردند دستگاه‌های اینترنت اشیاء، امنیت اینترنت را به شدت به خطر انداخته‌اند.
IOT اینترنت را به گند کشیده است!

 کد منبع این تروجان که صدها هزار دستگاه IoT را درگیر ساخته و از این دستگاه‌ها برای راه اندازی حملات محرومیت از سرویس توزیع شده (DDoS) استفاده کرده فاش شده و همین مسئله مسیر را برای ساخت باتنت های مخرب دیگر هموار ساخته است.
این کد در یک انجمن انگلیسی زبان هکرها منتشر شده است. خالق تروجان میرای، هدف از انتشار کد منبع این بدافزار را اینچنین عنوان کرده است: «در حال حاضر توجه زیادی به حملات DDoS مبتنی بر IoT وجود دارد و من دیگر نیازی به این کد ندارم و آن را در اختیار سایر هکرها قرار می‌دهم.»
میرای با استفاده از حملات بورت فورس تلنت، روزانه برای آلوده کردن ۳۸۰ هزار دستگاه اینترنت اشیاء استفاده شده است. پس از حمله DDoS علیه krebsonsecurity.com، ISP ها وارد عمل شدند و دستگاه‌های آلوده را حذف نمودند و این سبب شد نرخ درگیری به میرای، به ۳۰۰ هزار مورد در روز کاهش یابد.


برخلاف آلودگی‌های مخرب در رایانه‌ها، آلودگی اینترنت اشیاء و دستگاه‌های تعبیه شده معمولاً موقتی است و با ریبوت شدن آن دستگاه‌ها ناپدید می‌شود و برای آلودگی مجدد باید دوباره باتنت ها آن‌ها را پیدا کنند.
سوء استفاده از روترهای خانگی، مودم DSL، پلیر های ویدئویی دیجیتال، سیستم‌های ذخیره سازی متصل به شبکه و دیگر دستگاه‌ها برای راه اندازی حملات DDoS خبر جدیدی نیست. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۵، شرکت امنیتی Incapsula یک حمله DDoS که از طریق دوربین‌های حدود ۹۰۰ تلویزیون مدار بسته (CCTV) راه اندازی شده بود را مهار ساخت.
کاهش حملات DDoS در جهان و حفاظت از مشتریان در برابر آن‌ها امری دشوار است و به خاطر بازار در حال گسترش دستگاه‌های اینترنت اشیاء اوضاع وخیم و وخیم‌تر می‌شود زیرا بسیاری از این دستگاه‌ها حاوی حفره‌های امنیتی اساسی هستند که نه تنها خود کاربر را اسیر می‌سازد بلکه اینترنت و کسانی که به آن شبکه متصل هستند را نیز درگیر می‌کند.

منبع: پی سی وورد

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

NyaDrop بدافزار اینترنت اشیا

 بدافزار جدیدی به نام NyaDrop توسط محققان امنیتی شناسایی شده است که از روش‌های معمول دیگر...

OneDrive در ترکیه مسدود شد!

OneDrive در ترکیه مسدود شد! ترکیه در پی لو رفتن ایمیل های شخصی پسر وزیر انرژی ترکیه در حال...

تزریق دوزهای مضر انسولین به دیابتی‌ها توسط هکرها

تزریق دوزهای مضر انسولین به دیابتی‌ها توسط هکرها وقتی صحبت از هک می‌شود معمولا جوانانی به ذهن...

عربستانی‌ها صفحه اینستاگرام سحرقریشی را هک کردند + تصویر

عربستانی‌ها صفحه اینستاگرام سحرقریشی را هک کردند + تصویر عربستانی‌ها صفحه اینستاگرام سحرقریشی را...

پنج هکر برتر جهان

پنج هکر برتر جهانبه گزارش واحد متخصصین سایبربان؛ هکرهای زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند. عموما،...

توجه

سایت رز وی پی اس به دستور اتاق اصناف قائمشهر فروش و یا تمدید سرویس نخواهد داشت.

لذا از شما کاربران گرامی پوزش می طلبیم .

لطفا بک آپ خود را بردارید تمامی سروریس های تاریخ دار تا آخرین روز فعالیت خواهند داشت.


در صورت هر گونه مشکل تا آخرین روز قرارداد سرویس باایمیل زیر در تماس باشید.

enjoycs@ymail.com

با تشکر