ابزار رایگان برای مقابله با بدافزارهای باجگیر

ابزار رایگان برای مقابله با بدافزارهای باجگیر
ابزار رایگان برای مقابله با بدافزارهای باجگیر
بتازگی مجموعه ابزار رایگانی برای مقابله با بدافزارهای باجگیر عرضه شده که به ۲۵۰۰ نفر کمک کرده تا داده‌های قفل شده‌شان را از دست هکرها آزاد کنند.به گزارش مهر، هکرها با طراحی بدافزارهای باجگیر و آلوده کردن رایانه‌های کاربران، اطلاعات شخصی افراد را قفل‌گذاری می‌کنند و از افراد برای ممکن کردن مجدد دسترسی به این اطلاعات پول‌های کلان طلب می‌کنند.برآوردها نشان می‌دهد استفاده از این ابزار رایگان که از آدرس nomoreransom.org در دسترس است، هکرهای باجگیر را از ۱.۳۵ میلیون یورو درآمد محروم کرده است. این ابزار در قالب طرحی موسوم به
No More Ransom طراحی شده و از سه ماه قبل با همکاری پلیس هلند، یوروپول، اینتل و کاسپراسکای در دسترس کاربران اینترنت قرار گرفته است.در دو ماه اول عرضه ابزار مذکور، بیش از ۲۵۰۰ نفر از آنها برای قفل گشایی از داده‌های محبوس خود استفاده کرده‌اند و از باج دادن به هکرها رهایی یافته‌اند. همچنین روزانه به طور متوسط ۴۰۰ هزار نفر از این وب سایت بازدید می‌کنند.
سه ابزار اصلی ضدباجگیری عرضه شده در این سایت CoinVault، WildFire و Shade نام دارند. تعداد کل این ابزار فعلاً به پنج مورد می‌رسد. دو ابزار دیگر هم RannohDecryptor و RakhniDecryptor نام دارند.استیون ویلسون رئیس مرکز ضدجنایت اروپا در این مورد می‌گوید: با وجود چالش‌های فزاینده، این ابتکار عمل نشانگر رویکرد هماهنگ اتحادیه اروپا برای مقابله با جرایم سایبری با تمرکز بر بازدارندگی و افزایش آگاهی است.براساس آمار موجود، دو سوم دولت‌های عضو اتحادیه اروپا تحقیقاتی در مورد حملات بدافزاری به عمل آورده‌اند و این تهدید را مهم‌ترین تهدید فضای مجازی بر ضد شهروندان خود تلقی می‌کنند.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

هکرها در نسخه آزمایشی Battlefield 1!

به‌تازگی اظهاراتی از سوی کاربرانی که نسخه آزمایشی بازی Battlefield 1 را تجربه کرده‌اند مبنی بر...

عربستانی‌ها صفحه اینستاگرام سحرقریشی را هک کردند + تصویر

عربستانی‌ها صفحه اینستاگرام سحرقریشی را هک کردند + تصویر عربستانی‌ها صفحه اینستاگرام سحرقریشی را...

هکرهادوپینگی های المپیک را لو دادند

هکرها دوپینگی های المپیک را لو دادند در حمله سايبري مجدد به سايت وادا، اطلاعات مربوط به تعداد...

هکر ها در انتظار نشسته اند؛"لطفا اینجا کلیک نکنید!"

هکر ها در انتظار نشسته اند؛"لطفا اینجا کلیک نکنید!" هکر ها برای ترغیب کاربران از روشی استفاده می...

شناسایی هکرها خیلی سخت تر از چیزی است که فکرش را می کنید

فارسی سازی و ویرایش شده توسط تیم توسعه و طراحی وب وهاب آنلاین .